Melancholiškos mintys labai tinka sausiui
Tai vienas iš geresnių laikų, kuomet galima pagerinti situaciją (asmeninę ir profesinę)
Kada galima pastebėti, kad daugelis jaučia energetinį nuosmukį? Taip, sausio mėn.
Ir viskas labai logiškai susidėlioja:
- mažiau bendravimo, kuris buvo įprastas šventiniu laikotarpiu,
- švieselės ir blizgučiai jau nukabinėti ir to džiugaus šurmulio nėra nei akims, nei ausims,
- mitybos įpročiai jau spėjo šiek tiek pasikeist ir jie dar vis tokie, kad prie stalo užsisėdima,
- judrumo dar vis nėra tiek daug, nes ir pažadai sportuoti jau nebetęsiami…
Žodžiu, lyg niūroka gali atrodyt ir taip yra, kol nepasinaudoji būtent tokiu periodu, kaip atspirties tašku.
Visai čia ne orai, žvarbūs vėjai, vis dar greitai į tamsą panyranti diena - čia mes patys, kurie mėginam prisirankioti pasiteisinimų apie tuštumos jausmą, kad “sausį viskas vyksta lyg lėčiau”.
Kai viskas taip prilėtėja - tada ir yra galimybė viską aiškiau pastebėti tarsi iš šono. Tiks viskam, kam bepasirinksi. Ypač asmeniniam gyvenimui, kuris labai daug kuo priklausys nuo savirealizacijos.
Sausį laikas pradėti nuo savęs, kad tik pasirodęs pavasaris būtų super tramplinas kūrybinei energijai didėti kartais.
Kaip įveikti žiemos melancholiją ir palaikyti kūrybiškumą?
Šis metų laikas visada yra puiki galimybė sulėtinti tempą ir peržiūrėti savo veiklos strategiją. Tarsi pasiruošimas persikrovimui. Motyvacijos tam užtenka, kūrybiškumui ribos irgi brėžiamos tik mintyse.
Mano labiausiai vertingas (nors pradžioj ir ne pats maloniausias veikti) TOP’as išnaudoti visus tuos negatyvius reikalus, kaip papildomą kurą veiklai:
Dažnesnis išėjimas į dienos šviesą – natūrali šviesa ir pasivaikščiojimai lauke ne tik ženkliai pagerina nuotaiką, bet ir padeda pakeisti perspektyvas.
Judėjimas – net lengvas fizinis aktyvumas padeda išskirti endorfinus, kurie pakelia nuotaiką ir suteikia daugiau energijos (net pradėjau ieškotis ėjimo takelio, kad galėčiau ir toliau rinktis žingsnius, kol esu susitelkęs į darbą, o pasivaikščiojimo lauke laiką ramiau skiriu audio knygos/podcasto klausymui)
Bendravimas su bendraminčiais – tinklaveikos renginiai, virtualūs pokalbiai ar net paprastas draugiškas skambutis gali tapti puikiu įkvėpimo šaltiniu. Man dar vis reikia prisiversti vykti į renginį, bet tą padarius (prisivertus) - visada yra vertės.
Reguliarūs veiksmai – čia nereikia iškart versti kalnus, bet gyvybiškai svarbu pradėti ir tęsti tai, kas pradėta pasirinktoj srity.
Nepajuntama, kai praeina mėnuo, pusmetis ar visi metai (praeitų metų sausį dėl to pradėjau vesti TikTok’ą ir už kelių dienų bus metai kasdienio turinio jame).
“Tik įsivaizduok, kur viskas Tave gali nuvesti, jei kas dieną pasieki tik tos dienos tikslą. Ne metų, ne gyvenimo vizijos bla-bla-bla reikalus, o tik tos vienos dienos.
Tik vieną kartą. Šiandien. Tada vėl - tik šiandien.” - tiek pokalbio su savimi man užtekdavo padaryti tai, kam kartais nejausdavau noro.
Mes visi diena iš dienos kuriam savo pačių brand’us, asmeninius prekės ženklus. Prieš kolegas, prieš draugus, prieš šeimos narius.
Verslą kuriantys tą supranta, ir jiem dėl to neveikimo daug labiau skauda, nes jų klientai diena iš dienos gali pamatyti ne juos, o jų konkurentus.
Kviečiu įsivaizduot, kad kiekviena diena yra papildomas būdas plėtoti savo asmeninį prekinį ženklą. Jei po metų pažiūrėsit atgal - ten rasit 360+ veiksmų, kurie sukurs ir tą norimą realybę.
Kai dirbau su vienu savo verslo koučingo specialistu, tai jis visada sesiją pradėdavo klausimu: - So, Paul, how is your brand?
Pamenu, kai į mano žodžių mišinį “tą mėnesį nekažką ir padariau, nes turėjau reikalų ten, tada dar dariau tą, nes gavosi tas ir tada reikėjo taisyti tą dėl to, kad nesigauna anas” jis sureagavo labai paprastai: - Oh, so this is also your personal brand.
Tada mane paėmė siutas. Žinau, kas tada sutrigerino ir ėmiausi taisyt situacijos. Su keliais pargriuvimais, bet su vis mažiau pasiteisinimų.
Juk viskas ką darai - yra dalis Tavo asmeninio prekės ženklo.
Tavo veiksmai yra Tavo asmeninis BRAND’as.
Turiu intenciją šiuo pasidalinimu… 👇
Prisibelst į Jūsų mąstymą. Tada, kai ten pasikeičia mintys, tada aiškiau ir kas yra prioritetas. Juk mintys gali ateiti bet kada, o kai jos ten randa aiškias vertybes, suvokimą apie stiprybes, tada ir prioritetas pasirenkamas tas, kuris tikras.
Kai tai įvyksta - tada ir aišku, kokius veiksmus padaryt.
Tinkami veiksmai lems ir tuos rezultatus, kurių norit.
Dalinuosi savais, kurie padėjo man per pastaruosius metus.
Keep reading with a 7-day free trial
Subscribe to Daugiau Aiškumo to keep reading this post and get 7 days of free access to the full post archives.