Kodėl darai tai, ką darai?
Kaip prasmės su(si)kuriama daugiau (ir nepatogus /užtat naudingas/ pratimas)
Tas KODĖL klausimas yra įgimtas. Spėju. Juk nuo mažų dienų mes taip pažinome savo aplinką. Tiesa, gal dar ne į visus KODĖL radome atsakymus.
Ir dabar tas “KODĖL DARAI TAI, KĄ DARAI?” vieniems skamba kaip natūrali refleksijos dalis, o kitiems gali tapti egzistencine dilema.
Tikiu, kad šis klausimas padeda suprasti, kokia yra prasmė daryti viską, ką darai.
Ir dar labiau tikiu, kad PRASMĖ nėra duotybė - tai ne kažkur paslėptas lobis, kurį reikia surasti. Prasmė yra tai, ką mes patys su(si)kuriame.
Taip, kartais gali atrodyti, kad tos prasmės neturime arba jos nesuprantame. Lygiai taip pat, kaip vaikystėje neturėjom visų atsakymų į tuos šimtus KODĖL?
Vėliau jie vėl pasikartoja ir tą žino visi, kas turi savo vaikų :).
Ech, kaip man dabar patinka, kai iš savųjų vis dar išgirstu tuos KODĖL Tas?, KODĖL Taip?, KODĖL Tą? ir t.t. :) Super akimirkos.
Tai čia taip ir susidėlioja, kad kartais “krize“ gali pasirodyti tai, kad neturi visų atsakymų į KODĖL, o kartais tas vienintelis KODĖL yra neaiškus.
O gal ir Jums taip pat, kaip ir man (ar dešimtims, su kuriais tuos klausimus kėlėm) - jokia tai ne krizė - tai tiesiog procesas, kuriame esame?
Kol ieškome, tol viskas yra labai gerai. Būtent ieškojime gimsta naujos idėjos, nauji suvokimai, o kartu – ir reali vertė tiek mums patiems, tiek aplinkiniams.
Mano asmeninis "Kodėl?”
Aš savo prasmę esu apsibrėžęs 2014-aisiais. Man ji yra įkvėpti ir įgalinti asmenybes siekti savo tikrųjų svajonių. Kasmet (kartais net kelis kartus per metus) patikrinu, ar tai vis dar mano tikrasis kelias. Kol kas jis nesikeičia. Netgi atvirkščiai – jį dar labiau stiprina veiksniai, kurie padeda mano veiklai stabilėti ir klestėti.
Šiuo metu jaučiu, kad dirbu būtent tai, kas man patinka. Yra vienas iššūkis – kartais tą darau ignoruodamas ženklus, kad gyvenimo balansas slysta iš rankų. Žinau ir matau, kad kuomet esu 100% savo veikloje, gali nukentėti kitos gyvenimo sritys. Ir nors tai suvokiu, kartais vis tiek nieko su tuo negaliu padaryti 🤷♂️.
Na, ok-ok… ne “negaliu”, o kartais tiesiog nesiimu tos situacijos keisti.
Ieškojimo pamokos
Džiaugiuosi, kai priartėju prie tam tikrų suvokimų – net jei jie ir nėra patogūs. Šiandien šiek tiek išsamiau pasidalinu vienu tokiu pratimu, kuris gali būti aktualus visiems, kurie turi savo verslus ar vysto savo veiklas. Tik įspėju, kad jis nėra patogus/malonus.
Tai bus ne apie hobius, kurie tik kainuoja, o apie veiklas, kurios yra reikalingos kitiems ir kurios yra apmokamos.
Priminė man tai vieni mokymai, kuriuose buvau.
Ech, kaip gerai išleidau keletą tūkstančių, kad skaudžiau sužinočiau tai, ką jau žinojau.
Koučingo sesijų patirtys
Per koučingo pokalbius tokios temos pasitaiko bent 5-6 kartus per metus. Vienaip ar kitaip žmogus panašius klausimus išsikelia, kai jaučiasi pasiklydę ieškodami savo "Kodėl?"
Pavyzdžiui, vienas klientas, sėkmingas verslininkas, atėjo su jausmu, kad jo veikla neturi prasmės. Šiek tiek panarpliojom situaciją ir tai, kaip norėsi, kad būtų - tapo aišku, kad iš tikrųjų jį motyvuoja ne tik verslo augimas, bet ir galimybė keisti savo industrijos standartus bei įkvėpti jaunus specialistus.Kita klientė, dirbanti kūrybinėje srityje, jautėsi įstrigusi ir praradusi savo veiklos džiaugsmą. Tyrinėdami jos vertybes, atradome, kad jai labiausiai rūpi emocinis poveikis, kurį ji daro savo auditorijai. Šis suvokimas padėjo jai iš naujo sujungti savo darbą su didesniu ir prasmingesniu tikslu.
Tokie pavyzdžiai rodo, kad prasmės atradimas nėra staigus "Eureka" momentas - tai procesas, reikalaujantis laiko, dėmesio klausimams ir atvirumo naujoms perspektyvoms.
Jūsų veikla stabili…? Kviečiu įsivertinti
Yra kelios esminės rizikos, kurias reikia įvertinti savo veikloje. Ir tai visai gali “sutilpti“ į keletą klausimų. Tik svarbu, kad neignoruotume atsakymų, nes tada ir vėl liks tiesiog daryti tai, ką darom ir žinoti, kad kažką gi keisti reikia ;)
Štai tie klausimai:
Keep reading with a 7-day free trial
Subscribe to Daugiau Aiškumo to keep reading this post and get 7 days of free access to the full post archives.